Červenec 2017

Sen

13. července 2017 v 18:41 | Nikola Růžičková |  Próza


Děvče prudce rozevřelo oči, když se malým otvorem prodralo do temné místnosti pár kapiček světla. Snad to bylo leknutím, ale její oči znovu skryly svou krásu pod víčky. Zmítala se na ledové zemi a snažila se usnout. Alespoň na pár chvil. Její srdce krutě bušilo na poplach. Něco se děje. Něco, co se jí nelíbí. Děsilo ji to. Všechno ji to mučilo. Ale její víčka ji před tím pohledem chránila. Dávala jí poslední naději. Jen ji nemohla bránit navždy. Když se znovu podívala na šedivou zeď, její srdce se znovu rozbušilo. Byla tam uvězněná.

Slza se jí převalovala po tváři. Její žilky se zbarvovaly proudící krví. Její hrudník se celý a osvícený zvedal od země vzhůru. Její ňadra byla odhalená stejně jako celé její tělo, které se nemohlo pohnout od země. Nadechla se znovu a znovu a stále přemýšlela, kde je. Snad jen na pár chvil doufala, že se jedná o hloupý vtip, jenže silné provazy, které ji poutaly k zemi, napovídaly něco jiného. Konečně se odhodlala k výkřiku. Volání o pomoc se neslo prázdnou místností, její hrudník se pevně sepjal a snažil se vymanit z provazů.
"Hej! No tak, to tu nikdo opravdu není!?" zalekla se.

Over the Garden Wall

11. července 2017 v 21:36 | Amissa |  Kresba/malba
Alternativní konec k Over the Garden Wall. Co by se stalo, kdyby Wirt přijal možnost "záchrany" Grega a převzal lucernu.


Formát A5, vodovky + olejové křídy

Autor: Amissa

Na věčnost

9. července 2017 v 23:38 | Xerodoth Sigmius |  Próza

"Proč se vlastně scházíme tady?" zeptal se ten, jemuž se za života říkalo Arlo v realitě naplněné šedým šumem. Nacházeli se v letištní hale. Těžko říct, jestli se nacházela i v našem světě, nebo byla pouze produktem kolektivního vědomí přítomných entit. Nebyli tu lidé. Alespoň ne ti, co by byli vidět, protože živí se nacházeli za časoprostorovým předělem.

Logo

5. července 2017 v 19:33 | Kolektiv |  Kresba/malba
Někde nad tímhle článkem si svou kouli válí jistý brouček. A tohle je jeho příběh.

Na začátku byl nápad. Tedy, on nebyl jeden, byly jich spousty a spousty z nich jsme společnými silami zamítli. Ovšem naše nesouměrná skupina existencí se dohodla na jednom. Hovnivál.

Jaký? A měl by být barevný? A vůbec, kde ho vezmeme?
Na tuto otázku se našlo mnohem jednodušší řešení, než byla celá domluva o tom, co na vás vybafne hned po otevření stránky. Logo, které momentálně vidíte, ale nebylo tak jednoznačné. Tak se můžeme podívat na první pokusy.


Klaun

4. července 2017 v 12:43 | Nikola Růžičková |  Kresba/malba
Olejový pastel, cca 40x50, protože je to malováno na poličce z mý starý skříně. Přišlo mi škoda jí vyhodit jen tak.


Publikováno i na instagramu.

Terapeutická dvojka

3. července 2017 v 23:13 | Martin Klecán |  Poezie

Nerad ke svým výtvorům něco připisuju, nerad je vysvětluju. Zabíjí to potenciální významy, které si tam může někdo náhodně najít. Tady udělám maličkou výjimku, ale nebojte se - usnadňovat vám to nebudu.
Občas se stane, že večer nebo v noci napíšu cosi... a ráno se pak strašně divím, když to najdu na stole. To je přesně případ těchto dvou "věcí". Pomáhá mi to dostat ukazatele tlaku na trochu normálnější hodnoty. Většinou tyhle výtvory už nijak neupravuju, protože nevím jak - nedokážu si už vzpomenout, co jsem ve chvíli psaní přesně cítil. Obvykle už při psaní posledního verše ani nevím, co jsem napsal v tom prvním.
Dobře, teď už kecám trochu moc. Takže jen ještě na závěr - básně (tohle slovo mi vždycky připadalo strašně hloupé a elitářské zároveň) mají místo jmen jenom čísla, protože mne prostě nic nenapadlo. Není to žádná Kabala.

Znovuzrozený

2. července 2017 v 0:18 | Barbora Pavlousková |  Kresba/malba
Olejomalba, 50x40