Portrétování tužkou I.

17. května 2017 v 13:05 | Nikola Růžičková |  Kresba/malba
Autor: Nikola Růžičková

Dílo bylo publikováno na mém profilu na Arthaus, kde je možnost díla zakoupit, a na Instagramu.

Když jsem napsala, že se jedná o dílo, bylo to myšleno trochu jinak. Tohle je obyčejný portrét mého kamaráda, který jsem stvořila z nudy ve školní lavici.
Školní lavice je místo, kde většinou tyhle "díla" vznikají. Kreslení mi pomahá se soustředěním a je to jedna z mála činností, která mě dokáže uklidnit. Ale taková ta pomyslná múza nebo tvořivá nálada mě chytá právě ve škole.
Každopádně, proč je můj první post zrovna portrét a zrovna tento?

Abych byla upřímná, mám u chlapců slabost pro světlé oči, idealně velké, protože na jejich tváři vyniknou a tohle je jeden z těch případů.
Oči tohoto chlapce, Patrika, mě fascinují a naprosto jsem se do nich zbláznila, proto den na to, co jsem tuto fotku obdržela, vznikla i moje kresba.
Nebudu lhát, je to jedno z posledních děl, které mi pod rukama vzniklo, ale i tak jsem na něj hrozně pyšná. No vážně Nebýva to moc časté, že jsem se sebou spokojená, ale tohle je výjimka. Přestože sám portrétovaný zmínil, že se na té kresbě děsı sám sebe.
A jak je uvedeno i na Arthausu, dílo je přibližně ve formátu A4, je v mém skicäku, proto je neprodejné, a jediný použitý materiál byla právě tužka.
Nepoužívám žádné speciální tužky, naopak, používám ty nejobyčejnější, protože jsem na drahých tužkäch nenašla nic světoborného a raději jsem je podarovala dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama